Jaguar E Lightweight -...one of the twelve...

Wyścigowe lekkie wersje Jaguara E zwane Lightweight budowano w latach 1963 - 1964. Zaplanowano budowę 18 egzemplarzy. Powstało 12 i 2 dodatkowe nadwozia.

Peking - Paris 2019 w Szczecinie

Rajd maraton Peking - Paris 2019 dobiega końca. Już 7 lipca załogi dojadą na metę w Paryżu. W czwartek 4 lipca rano rozegrano próbę w pięknej scenerii szczecińskich Wałów Chrobrego.

Peking Paris 2019

Wystartowali 2 czerwca a juz 7 lipca dojadą do mety w Paryżu. W tym roku ruszyły 74 pojazdy. W 1907  do mety zmierzały zaledwie trzy załogi.

 

Classica Mierzęcin 2019

Z roku na rok impreza jest coraz ciekawsza. Podczas minionej, czwartej edycji samochody eksponowano na pięknej łące a nie jak dotąd na wiekowym bruku. Przypominało to podobne imprezy w USA i Anglii.

Wielkopolski Rajd Historyczny i Nowych Energii

 

W sobotę 11 czerwca na drogach wokół Poznania rozgrywano III Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego, któremu towarzyszył I Wielkopolski Rajd Nowych Energii. Imprezy były jednocześnie I Rundą Mistrzostw Polski W Historycznych Rajdach Na Regularność.

 

Mille Miglia 2019

Właśnie trwa kolejna Mille Miglia rozgrywana na pamiątkę najważniejszego wyścigu świata z lat 1927 - 1957. Obecnie magiczną trase przemierzają klasyczne samochody marek i modeli, które brały udział w dawnym wyścigu. Wygrywają nie najszybsi ale najlepsi w jeździe na regularność.

 

Flaris LAR 1 w powietrzu

Dyspozycyjny samolot odrzutowy konstrukcji inż. Frydrychewycza uzyskał zgodę Urzędu Lotnictwa Cywilnego na próby w powietrzu. Samolot wyznacza drogę nowej światowej klasie lekkich samolotów odrzutowych.

McLaren Senna

Limitowany model supersamochodu McLarena Senna miał premierę podczas Geneva International Motor Show 2018.